Zaburzenia oddychania przy ćwiczeniach fizycznych a słaba kondycja

Witam, mam pewien problem.. odkąd pamiętam uprawiam sport. Zawszę miałem bardzo słabą kondycję.. ale od paru lat mam tak, że gdy np. przebiegnę się w bardzo szybkim tępię, łapie zadyszkę, trudno mi złapać powietrze, słabo mi i mam wrażenie jakbym miał zaraz zwymiotować. Czy to skutki słabej kondycji ?

Witam serdecznie,

Pisze Pan, że nigdy nie był zadowolony ze swojej kondycji a objawy które Pan opisuje są dość niepokojące. Najlepiej udać się z tym problemem do lekarza pierwszego kontaktu który pokieruje Pana na odpowiednie badania.

Pozdrawiam
mgr Joanna Wasiluk

Witam. Możliwe, że ma Pan słabą kondycję i wysiłek fizyczny jest zbyt duży w stosunku do Pana możliwości. Można wybrać się do lekarza rodzinnego, który zleci Pani odpowiednie badania w celu wykluczenia ewentualnych schorzeń. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,
przyczyn takiego samopoczucia może być wiele. Przede wszystkim nalezy wyeliminować przyczyny zdrowotne, zatem proponuję wykonać podstawowe badania (mocz, morfologia, ewentualnie poziom cukri i profil lipidowy). Wtedy jak wszystko będzie dobrze można szukać innej przyczyny.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

witam, moze słabej kondycji, moze ciśnienia tętniczego, może wielu innych przyczyn...zachęcam do pilnego kontaktu z lekarzem, np pierwszego kontaktu, by wykluczyć jakieś powazne schorzenia.
Pozdrawiam