Zaburzenia oddychania przy krzywej przegrodzie nosa

Witam! W wieku 7 lat miałem operację usunięcie 3 migdała. Przy tej okazji okazało się, że mam krzywą przegrodę nosową. Zalecono mi, abym ewentualnej operacji dokonał po 18 roku życia. Obecnie mam 19 lat i jest z tym coraz gorzej- najogólniej rzecz biorąc, męczę się na każdym kroku. Często brakuje mi tchu i sił, ponieważ lewa dziurka w nosie jest prawie kompletnie zatkana i uniemożliwia prawidłowe oddychanie. Nawet sen jest przez to coraz bardziej uciążliwy i męczący. Czy to już czas na operację?

Tak to już czas na operację ale przy okazji sprawdź w dobrym ośrodku laryngologicznym czy nie odrósł Ci przypadkiem ten usuwany kiedyś trzeci migdałek.