Zaburzenia oddychania przy raku płuc

Witam, mój tata od 2 lat walczy z rakiem płuc. Dzielnie zniósł chemie i naswietlanie. Niestety coraz trudniej oddycha. Ale nadal znajduje siły do walki. Niestety w Wigilię dostał po raz pierwszy krwotoku i zabrało go pogotowie. Leży w fatalnym szpitalu, w którym nie zrobili żadnych (z wyjątkiem badań krwi) badań i podaniu tlenu. Czy po obfitym krwotoku powinno sie wykonać tomograf lub inne badanie, które wyjaśni co stało sie i skąd ten krwotok? Proszę o informacje.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W przypadku taty przyczyną krwawienia jest najprawdopodobniej choroba nowotworowa i szkoda narażać go na promieniowanie i dyskomfort związane z badaniem TK. Wydaje się że postępowanie zachowawcze w opisanym przypadku jest właściwie.