Zaburzenia oddychania przy stosowaniu Izoteku

Witam. Mam 19 lat, mam problemy z nadwagą, od kwietnia tego roku przyjmuję Izotek 40mg/doba. Od jakiegoś czasu czuję tak jakby ściskanie w gardle. Mogę normalnie oddychać, ale czuję jakby coś tam było, to uczucie jest bardzo męczące. Dodatkowo często mi jest niedobrze i mam same z siebie odruchy wymiotne. Rzadko równiez miewam kłócie w lewym boku na wysokości piersi. Co może być tego przyczyną? Powinnam wykonać jakieś badania? Pozdrawiam

W przypadku stosowania Izoteku powinno się stale kontrolować parametry krwi i próby wątrobowe. Jeżeli wykonywane były takie badania przed to warto je zrobić i w trakcie terapii, tym bardziej ze odczuwane są niepokojące dolegliwości. Jeżeli będzie Pani miała wątpliwości można wykonać również USG jamy brzusznej.