Zaburzenia oddychania, stres i odrealnienie

Witam, mam problem prawdopodobnie z nerwicą. W listopadzie wylądowałam na szeregu badań wykluczających problemy z sercem, ciężko mi się oddychało i miałam zawroty głowy. Aktualnie od czasu do czasu mam problem bo czuję się odrealniona, mam momenty w których mam problem z pamięcią (nie odległą a bliską, jak fragment powrotu do domu, otwarcie drzwi), mam wrażenie że nikt mi nie pomoże, ciężko mi się oddycha, wszystko razem powoduje ogromny stres i nie wiem co to jest. Czym to jest spowodowane?

Witam,
trudno o jednoznaczną diagnozę przez internet ale najbardziej przypomina to zaburzenia lękowe. Można sobie z nimi doskonale radzić w psychoterapii tam poszukując ich źródła i co bardzo ważne sposobów ich rozwiązania. Derealizacja i problemy z pamięcią mogą być wtórne, choć nie bez znaczenia byłaby kompleksowa diagnoza, także diagnoza struktury osobowości w celu znalezienia jak najlepszej pomocy dla Pani, to wszystko już u terapeuty, zachęcam. Pozdrawiam.

Jeśli badania nie wskazały na inne zaburzenia somatyczne, jest to najprawdopodobniej nerwica lękowa z objawami somatycznymi. Należy podjąć psychoterapię, która pomoże sobie poradzić nie tylko z dokuczliwymi objawami, ale także pracować nad ich przyczynami. To z kolei pomoże powstrzymać nawroty objawowe.