Zaburzenia oddychania u 4-letniego dziecka

Witam mój 4 letni synek głęboko od 2 tygodni oddycha, wzdycha. Mówi że tak musi. Robiliśmy morfologie - ok OB CRP w normie; w rozmazie podwyższone eonzofile do 7. wziął lek na pasożyty Zentel. Po 10 dniach zero poprawy. RTG klatki piersiowej. Serce w normie. W płucach wzmożony rysunek rębowy. Pozatym brak ognisk zapalnych. Testy z krwi na alergie 20 alergenów test pediatryczny - wszystkie klasa 0. Bierze lek jovestol na alergie a teraz dostał hydroxizinum. Efektów nie ma. Proszę o poradę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, samo głębokie oddychanie wobec prawidłowych wyników badań nie upoważnia do rozpoznania choroby. Dziecko powinien przede wszystkim skonsultować pediatra. Wykluczyć należy też zaburzenia elektrolitowe i cukrzycę.