Zaburzenia odżywiania a insulinooporność

Witam, w zeszłym miesiącu poziom glukozy na czczo wynosił u mnie 100, nastepnie dwa tygodnie pozniej- dwie godziny po posilku 110.Mam 19,lat ,cierpie na zaburzenia odżywiania.o obfitym posilku odczuczuwam sennosc,a podczasz dłuższej przerwie miedzy posilkami czuje sie podobnie-jakbym miala hipoglikemie. Czy to może być insulinooporność? Czy powinnam wykonać test tolerancji glukozy?albo może poziom hormonów tarczycy ? prosze o radę. Pozdrawiam.

Spożywanie dużych posiłków i robienie długich przerw między posiłkami to jest prosta droga do zaburzeń wydzielania i wrażliwosci na insulinę. Potrzebne jest leczenie zaburzeń odżywiania.