Zaburzenia odżywiania i brak samokontroli podczas jedzenia

Witam, jestem 27 letnią kobietą. I cierpię na zaburzenie odżywiania. W krótkim czasie jestem w stanie pochłonąć bardzo duże ilości jedzenia. Po - mam straszne wyrzuty sumienia, kłade się z postanowieniem że "od jutra zaczynam już normalnie żyć". Na razie nie mam problemów z nadwagą, ale już przybrałam kilka kilo. Jednak najbardziej przeszkadza mi brak samokontroli, czasem wystarczy sam widok jedzenia. Potrzebuję pomocy, ale chce już zacząć coś robić zanim trafię do specjalisty. Poproszę o poradę

Niekiedy ciężko jest zrealizować takie postanowienie, zwłaszcza gdy mają one oznaczać radykalna zmianę. Może warto zacząć mniejszymi krokami? Najlepiej wyznaczyć sobie szereg mniejszych celów, które kolejno będzie Pani realizować. Jaki pierwszy mały cel postawiłaby Pani sobie? Jaki będzie kolejny, kiedy ten zostanie już osiągnięty?
Warto się też zastanowić jakie emocjonalne potrzeby zaspakaja Pani jedzeniem? Jakie uczucia pojawiają się kiedy sięga Pani po jedzenie? Wizyta u specjalisty z pewnością będzie bardzo pomocna w znalezieniu przyczyny problemu.

Witam, napady wilczego, niekotrolowanego głodu mogą mieć różne podłoże. Moga byc psychologiczne, co swietnie opisała Pani psycholog, ale moga tez mieć podłoże fizjologiczne. W tym drugim wypadku, głód wywoływany jest wzrostem poziomu insuliny, proponowałbym aby Pani zrobiła badania glukozy na czczo, przy okazji prosze też oznaczyć hormony tarczycy, to wiele rozjaśni co powinno być kolejnym krokiem, pozdrawiam