Zaburzenia odżywiania i depresja po terapii psychiatrycznej

Otóż mam taki problem, mam depresję i zaburzenia odżywiania. Jestem na terapii DDA i na lekach od psychiatry. Na sesjach nie płaczę, wręcz przeciwnie, mówiąc nawet o największych trudnościach się uśmiecham, tak wygląda moja relacja z terapeutą. Nie do końca czuję się rozumiana, mam wrażenie, że moje problemy są umniejszane. Po ostatnich dwóch sesjach złapałam mega doła i mam bardziej ochotę sobie zaszkodzić. Ale w sumie nie mam nic konkretnego do zarzucenia swojemu terapeucie. Czy to normalne?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Napisałaś, że czujesz się nie do końca rozumiana przez swojego terapeutę, że masz wrażenie, że Twoje problemy są umniejszane. Moim zdaniem nie powinnaś się tak czuć. Nie wiem, czy rozmawiałaś na ten temat z terapeutą, ale warto, żebyś mu mówiła o wszystkich swoich wątpliwościach.
Pozdrawiam

Witam Panią , zwykle uczucia , które są kierowane do terapeuty przypominają te , które były kierowane do bliskich osób np: rodziców. Proszę się zastanowić, czy w stosunku do rodziców nie miała Pani podobnych odczuć: poczucia , że rodzice nie rozumieli Pani, bagatelizowali Pani problemy? Proszę zastanowić się też czy przed rodzicami nie udawała Pani , że jest Pani "twarda", czy nie " uśmiechała się " Pani nawet w czasie, gdy było Pani trudno, a później w samotności Pani zdejmowała maskę i płakała?
To o czym Pani piszę jest bardzo wartościowym materiałem do pracy z aktualnym terapeutą - wygląda na to , że przeniosła Pani uczucia do ważnych osób z przeszłości i pomieściła je w osobie terapeuty. Zachęcam do refleksji i pracy nad tym materiałem - może uda się Pani przełamać pewien wyuczony schemat w relacji z ważnymi osobami w swoim życiu. pozdrawiam

Witam,
warto wrócić do początku terapii, wspólnie z terapeutą zastanowić się nad celami terapii, możliwościami ich osiągnięcia. Proszę zastanowić się , po czym Pani pozna, że przychodzenie na terapię Pani pomaga, czego oczekuje ze strony terapeuty. Jeśli nie czuje się Pani rozumiana, a Pani problemy są umniejszane - wskazane jest, by Pani powiedziała o tym terapeucie, w przeciwnym razie może pogarszać się Pani samopoczucie i niepotrzebnie straci Pani czas.
Pozdrawiam