Zaburzenia odżywiania, osłabienie oraz jadłowstręt psychiczny

Przy wzroscie 170cm waze 58kg. Duzo cwicze (300brzuszkow + inne cwiczenia). Chec bycia szczupla jest dla mnie najwazniejsza. Ograniczam sie do 500kcal chociaz dla mnie to i tak duzo. Wszyscy mowia ze jestem bardzo blada, strasznie schudlam ale ja wiem ze maja mnie za grubasa. Kiedy zjem za duzo prowokuje wymioty lub okaleczam sie. Zaczely mi tez bardzo wypadac wlosy, mam sucha skore i wiecznie bym tylko spala lub cwiczyla zeby zrzucic z siebie ten tluszcz. Napewno to nie anoreksja, jestem gruba.

Proszę Pani,

Objawy, które Pani opisała mogą wskazywać na bulimie. Jeśli to nie byłby kłopot proponuje zgłosić się na konsultacje do psychologa lub psychiatry, by ewentualnie wyeliminować wątpliwości. Nawet konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu może być pożyteczna.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam. Przy anoreksji i innych zaburzeniach odżywiania problem polega też na tym, że widzi się siebie samego inaczej niż w rzeczywistości się wygląda, czyli osoba postrzega się, że jest gruba a wcale nie jest, no ale co ma zrobić skoro tak się widzi i tak uważa. Dla porównania podam, ze to trochę jak z uzaleznieniem- alkoholik pije i uważa, że nie pije dużo a w rzeczywistości jest inaczej. Myślę, że warto by było rozważyć dla siebie psychoterapię. To naprawdę może być wartościowa i cenna sprawa.

Dzień dobry. Bardzo panią zachęcam do kontaktu z terapeutą w celu rozpoczęcia terapii. Wiele objawów, o których pani pisze, wskazuje na anoreksję. To podstępna i niebezpieczna choroba, z którą trudno jest walczyć samemu. Ważne, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie, bo to dobrze rokuje, jeśli chodzi o wyleczenie. Pozdrawiam

Witam!
Wygląda na to, że to jednak zaburzenia jedzenia, być może anoreksja. Dokładną diagnozę mógłby postawić lekarz psychiatra. Gorąco Panią zachęcam do takiej konsultacji. Aby poradzić sobie z tym problemem konieczna będzie na pewno psychoterapia, być może też farmakoterapia.
Pozdrawiam ciepło!

Witam, myślę, że to poważny problem, który potrzebuje Pani skonsultować ze specjalistą im szybciej tym lepiej. Te objawy są bardzo niepokojące. Pozdrawiam!!!

Witam. Proponowałabym udać się do profesjonalisty z dziedzinie zdrowego stylu życia i pod jego kontrolą podjąć odchudzanie. Ustalić odpowiednią dla Pani organizmu dietę, składającą się z pięciu posiłków bogatych w owoce i warzywa. Poza tym proponowałabym również psychoterapię, aby poznać przyczyny takiego stanu rzeczy. Wypadanie włosów, sucha skóra i senność wskazywać mogą na brak podstawowych witamin i minerałów w Pani organizmie. Spowodować mogły to wymuszane wymioty. Proszę zbadać krew, żeby to sprawdzić. I szanować swoje zdrowie bez szarżowania. W internecie znajdzie Pani wiele profesjonalnych podpowiedzi. Powodzenia

Dzień dobry,

Pani chęć powoduje, że tylko siebie Pani niszczy - samookaleczanie, wymioty, nieodpowiednia dieta & ćwiczenia. Jeżeli chce Pani zrozumieć swoją chęć niszczenia samej siebie, a nade wszystko ją zmienić to namawiam na podjęcie psychoterapii.

Witam serdecznie,

Objawy, które Pani opisuje ewidentnie wskazują na anoreksje i bulimię. Choroby te mają podłoże psychiczne a osoba chora postrzega siebie w inny świetle niż jest w rzeczywistości. Pisze Pani iż jest gruba, nie akceptuje swego ciała zaś waga 58kg przy danym wzroście wskazuje na coś innego. Obawiam się że sama nie poradzi Pani sobie z danym problemem i najlepiej zgłosić się do psychoterapeuty a następnie do dietetyka. Proszę nie lekceważyć choroby i jak najszybciej szukać pomocy u specjalistów!

W razie dodatkowych zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk