Zaburzenia odżywiania po anoreksji i odchudzaniu

Wtam, około roku temu mialam sporą niedowage, ważyłam 38 kg, i musiałam przytyć, znajomi nie dawali mi życ mówili że jestem chora itd, więc jadłam dosłownie na siłe, i owszem udało mi ię przytyć, tylko że za ardzo teraz ważę 63 kg przy wzroście 159, chciałabym schudnąć ale niestety jem kompulsywnie w niedługim czasie potrafię zjeśc czekolade kilka batonów orzechy, cukierki .Czasami zdarza mi się wymiotowac po tym gdy do mnie dotrze ile zjadłam, prosze o pomoc abym mogła w miarę szybko schudnąć

Jeżeli powodem Pani problemów jest nie tyle brak wiedzy o zasadach zdorwego odżywiania, ale zaburzenia natury psychologicznej związane z kompulsywnym jedzeniem to prośbę o pomoc powinna Pani skierować do terapeuty zajmującego się zaburzeniami odżywiania. Niezależnie bowiem od przepisania nawet najlepszej diety jeżeli nie będzie jej Pani stosować - nie da ona żadnych efektów. Musi Pani przede wszystkim zapanować nad swoimi emocjami i zachciankami, a w tym może pomóc tylko dobry terapeuta.

Opis, jaki Pani zostawiła, wskazuje na znaczne ryzyko posiadania zaburzeń odżywiania. Zwłaszcza gwałtowne wahania wagi i stosowanie wymiotów. Polecamy w pierwszej kolejności konsultację z psychologiem a dopiero później rozpoczęcie diety, aby nie okazała się nieskuteczna ze względu na posiadane zaburzenie (w anoreksji i bulimii dieta jest wsparciem, a nie metodą leczenia). Po wykluczeniu zaburzeń w odżywianiu można zdecydować się na wypróbowanie diety odchudzającej. W innym przypadku może zaszkodzić bardziej, jak pomóc.
W diagnostyce i leczeniu pomagamy w Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania, www.ctzo.org