Zaburzenia odżywiania u kobiety

Witam , Nazywam się Jadwiga Chciałbym się P mag, pdoradzić, Bo od jakiegoś czasu nawet , jak bym sie wody nie napiła lub zjem to mam brzuch. A od 5 klast podstawówki taka sie zaczeł robic to grubsza , to spadał mi waga a dziś ważę 88 kilo i 160 wzrostu i niewim co mama naprawdę robić.

Witam serdecznie,

Należałoby obserwować po jakich produktach ma Pani wzdęty brzuch, co Pani może szkodzić. Ogólnie rzecz biorąc wzdęcia występują po kalafiorze, brokułach, roślinach strączkowych, cebuli, zbyt dużej ilości błonnika, produktach mlecznych. Zredukowanie tkanki tłuszczowej możliwe jest dzięki zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywności fizycznej, która daje 30%. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,
należy przede wszystkim wyregulować metabolizm, spożywać 4-5 posiłków dziennie, w określonych porach, pić wodę mineralną niegazowaną od 1,5-2l dziennie.Wykluczyć lub przynajmniej ograniczyć cukier, sól, słone p, gotowych dania,produkty wysoko przetworzone, tłuste majonezowe sosy, słodycze. Uzupełnienie diety w warzywa i owoce, białko- białe mięso, ryby, chudy nabiał. Najlepiej zgłosić się do specjalisty -dietetyka, który dokładnie wyliczy Pani zapotrzebowanie na kalorie i dopasuje godziny spożywania posiłków jak również przedstawi szczegółowo zasady zdrowego odżywiania. Pozdrawiam, Agata Zmorkowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę wykonać analizę składu ciała z zawartoscią tkanki tłuszczowej w organizmie, oraz wyregulować pory posiłków.
Dietetyk w gabinecie pomoże Pani w ustaleniu odpowiedniej diety.
Pozdrawiam