Zaburzenia odżywiania u młodej osoby

Mam 18 lat. Jestem dziewczyną. Mierze 158cm przy wadze 46kg. Od listopada ubiegłego roku schudlam ponad 25kg. Pocztakowo objadalam się (do 2000kcal) ale z czasem zaczęłam jesc coraz mniej. Panicznie boję się kcal. Od około tygodnia wymiotuje wszystko co zjem,nie przekraczam jednak 1000 kcal. Zazwyczaj jest to ok 600-700. Mam straszne wyrzuty po każdym kęsie. Dążę do wagi 36kg.Ćwiczę, przeczyszczam się, lykam tabl zmiejszajace apetyt. Miesiąc temu miałam próbę samobójcza.. ktos mi powie coto

Są to zaburzenia odżywiania - zaburzenie psychiczne, które prowadzi do wyniszczenia organizmu zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Natychmiast musisz podjąć terapię w gabinecie psychologicznym, zrobić podstawowe badania lekarskie i skonsultować się z dietetykiem. Bez tego problem będzie się pogłębiał i może prowadzić przez bardzo silne problemy zdrowotne nawet do śmierci.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Niestety na tego typu pytania odpowiedzi należy szukać bezpośrednio u specjalisty, jednak najprawdopodobniej cierpisz na zaburzenia odżywiania, które są chorobą i mogą nieść za sobą dramatyczne konsekwencje. Dlatego zachęcam Cię do jak najszybszej wizyty u specjalisty (psychiatra), który pomoże Ci wyjść z tego cało.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com