Zaburzenia osobowości a agresja

MAM PARTNERA KTORY CHOROJE NA ZABURZENIA OSOBOWOSCI. CZY TE ZABURZENIA SA POWIAZANE Z OKAZYWANIEM AGRESJI WZGLEDEM DROGIEJ OSOBY?

Jednym z objawów zaburzeń osobowości jest problem z kontrolą impulsu, co może się wiązać z napadami agresji. Szczególnie widoczne jest to przy osobowości borderline. Więc odpowiedź na pytanie brzmi - jak najbardziej tak.

Należałoby dokładnie zbadać chorego, w tym też wykonanać testy neuropsychologiczne.

Pozdrawiam serdecznie