Zaburzenia osobowości borderline i trudności w codziennym funkcjonowaniu

Witam, mam zaburzenia osobowości borderlajn. Już siedem miesięcy zalegam w łóżku i nie mogę się zmusić do normalnego funkcjonowania. Chodzę regularnie do psychiatry, zażywam leki oraz zaczynam psychoterapię. Wcześniej było dobrze, ukończyłam szkołę, znalazłam chłopaka. To nie depresja, bo nie czuję się źle. Nie mogę zmusić się do niczego - do posprzątania, pomalowania się, wyjścia z domu, przygotowania jedzenia... Nie wiem, co robić. Możecie mi państwo dać jakieś rady? Jak zacząć funkcjonować?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

To dobrze, że zaczęła Pani terapię, proszę ją kontynuować, nawet jeśli poczuje Pani silny bezsens. Być może na ten moment mogłaby Pani skorzystać także z terapii grupowej. Tam można łatwiej wrócić do aktywności. Terapia grupowa bywa bezpłatna w ramach oddziałów psychiatrycznych. Proszę poszukać w swojej okolicy.