Zaburzenia osobowości i popadanie w kolejne uzależnienia

Witam, mam zaburzenia osobowości i m.in. popadam z uzależnienia w kolejne. Nawracająca depresja. Ledwie uporam się z jednym problemem-nie zauważam lub nie jestem w stanie nad nim zapanować i popadam w drugi. Od zaburzeń odżywiania i samookaleczeń, później do alkoholu i papierosów a teraz niestety do masturbacji. Leczę od 16 r.ż. Od trzech lat(z roczną przerwą) korzystam z indywidualnej terapii w ramach NFZ(45min. tyg tygodniowo). Pomocy. Nie umiem wyjść z tego błędnego koła choroby....

Witam. Trudno w tym miejscu powiedzieć co wpływa na to, że wpada Pani w kolejne uzależnienia, jeżeli jednak czuje Pani, że terapia na która teraz Pani uczęszcza nie pomaga, być może watro rozejrzeć się za innym miejscem w którym zostanie udzielona Pani pomoc.

Dobrze, że korzysta Pani z psychoterapii, leczenie zaburzeń osobowości jest często długotrwałe a poprawa następuje powoli. Proszę porozmawiać z terapeutą o swoich odczuciach "błędnego koła". Zalecam również konsultację psychiatryczną, być może wskazane będą leki, które złagodzą Pani stan i ułatwią pracę z terapeutą.

Pozdrawiam serdecznie.