Zaburzenia osobowości towarzyszące zaburzeniom odżywiania

Jestem już po wizycie kwalifikacyjnej na terapię grupową. Niestety, nie zakwalifikowali mnie na grupową, tylko na indywidualną, na którą muszę czekać rok w kolejce. Ponieważ mam możliwość uczęszczać na terapię indywidualną w mojej miejscowości zrezygnowałam. W trakcie tej kwalifikacji zostały stwierdzone u mnie zaburzenia osobowości mieszane i inne. W związku z tym mam pytanie, co oznacza taka diagnoza i czy w związku z tym trudniej będzie mi uporać się zaburzeniami odżywiania?

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Zaburzenia osobowości mieszane oznaczają, że objawy można zaklasyfikować do więcej niż jednego zaburzenia. Nie wiem jakich zaburzeń problem dotyczy, ale dla Pani nie ma to większego znaczenia. Proszę się tym nie martwić i zaufać prowadzącemu terapeucie, który na pewno znajdzie odpowiednią formę psychoterapii pod Pani osobowość.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!