Zaburzenia osobowości u 20-latka

Witam,mam kilka pytań.Otóż mam zaburzenia osobowości.Nie umiem tego wytłumaczyć, ale chciałbym być kilkoma osobami.Tzn. chciałbym być 1.mężczyzną dobrze zbudowanym,łysym i odważnym. 2. kobietą delikatną, szczupłą i nieśmiałą. Czy umie ktoś z lekarzy wyjaśnić, co jest zemną nie tak? Od kilku lat planuje pieszą wędrówkę życia,na której ludzi dobrych i złych.Ciągle myślę że podczas mojej drogi życia gdy spotkam złą osobę zabiję ją bez skrupułów.Jeśli ktoś coś z tego zrozumiał proszę o pomoc.

Proszę zgłosić się do specjalisty - psychiatry i/lub psychologa. Niezbędna jest diagnoza i podjęcie przez Pana leczenia. Raczej nie wygląda to na zaburzenie osobowości (skąd taka informacja? od specjalisty, czy własna "dedukcja"?), ale na pewno wygląda na to, że powinien rozpocząć Pan jak najszybciej terapię. Pozdrawiam.

Dzień dobry, myśli, których Pan doświadcza mogą być oznaką wielu różnych problemów
Pisze Pan o zaburzeniu osobowości, a tymczasem myśli o tym, że chcę kogoś zabić, albo że mógłbym to zrobić pojawiają się np.: w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym, mogą też pojawiać się w depresji. Chcę podkreślić, że stawianie rozpoznania na podstawie kilku zdań może prowadzić na manowce, jednak wspominam o innych możliwościach niż wskazane przez Pana zaburzenie osobowości, własnie po to, żeby pokazać, że pojedynczy objaw może świadczyć o wielu różnych problemach.
Żeby odpowiedzieć na pytanie o to, co się dokładnie dzieje, niezbędna jest wizyta u psychiatry lub psychologa, ponieważ konieczne jest przeprowadzenie bardzo szczegółowego wywiadu.
Drugim problemem, o którym Pan wspomina są problemy, o ile dobrze zrozumiałam, z odnalezieniem własnej tożsamości. Tutaj jednak też ważny jest kontekst w jakim pojawiają się te myśli i sprzeczne pragnienia. Czy chodzi tutaj o szukanie własnej tożsamości seksualnej? Czy postacie, które Pan przytacza to metafory zbiorów cech, które chciałby Pan posiadać?
Psychiatra/psycholog musi poznać odpowiedzi na szereg pytań np.: od jak dawna trwają te problemy? Czy ich pojawieniu się towarzyszyły jakieś szczególne okoliczności np.: przyjmowanie konkretnych leków innych substancji? Czy myślom tym towarzyszy przymus wykonania jakichś czynności? Na jakie inne choroby Pan cierpi? etc. Przeprowadzenie takiego wywiadu jest konieczne, żeby móc znaleźć rozwiązanie Pana problemu.
Wędrówka o której Pan pisze to może być czas zwiększonego stresu, dlatego warto zastanowić się, czy to jest dobry moment na podejmowanie takiej decyzji. Pod wpływem stresu problemy mogą się nasilić. Warto najpierw zadbać o siebie, a dopiero potem rozważyć czy podjęcie takiego wyzwania jest dla Pana bezpieczne.
Jeśli nie może Pan skorzystać z prywatnej wizyty u psychiatry, to proszę zapisać się w ramach NFZ do poradni zdrowia psychicznego - nie jest potrzebne skierowanie, chociaż terminy mogą być odległe. Jeśli problemy się nasilą, proszę szukać pomocy niezwłocznie,wówczas proszę pytać o możliwość szybkiej konsultacji w poradni zdrowia psychicznego albo prosić o wskazanie miejsca, w którym może Pan znaleźć taką pomoc (np.: izbę przyjęć szpitala).
Pozdrawiam serdecznie i proszę, żeby jak najszybciej skonsultował się Pan z profesjonalistą.