Zaburzenia osobowości z cechami schizoidalnej i unikającej

ma na imie Szymon mam 23 lata i choruje na zaburzenia osobowosci z cechami shizoidalnej i unikajacej jakies 3 miesiace temu sie o tym dowiedzialem jak se z tym radzic?

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pan zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to podstawową metodą leczenia w przypadku zaburzeń osobowości jest psychoterapia (polecam nurt psychodynamiczny, p.analityczny), często długoterminowa.
Leczenie może Pan podjąć w formie ambulatoryjnej (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie), bądź na oddziale szpitalnym, w którym stosowana jest psychoterapia. Tutaj link do niektórych z nich: http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/gdzie-sie-leczyc/.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry, panie Szymonie będzie trudno poradzić sobie samemu, jeśli to możliwe proszę znaleźć terapeutę w swojej okolicy i rozpocząć terapię. Jest pan młodym człowiekiem i warto zainwestować w swoje zdrowie, aby mógł pan długo korzystać z efektów terapii i żyć szczęśliwie. Życzę powodzenia, pozdrawiam

Witam,
rozumiem, że diagnoza została postawiona przez specjalistę psychoterapeutę / psychiatrę.
Zachęcam więc do kontynuowania spotkań z psychoterapeutą.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka