Zaburzenia pamięci a odpowiednie działania

Moja babcia od ostatnich kilku miesięcy ma poważne problemy z pamięcią. Babcia ma 88 lat. Często ma również stany depresyjne i lękowe. Problemy z pamięcią dotyczą przede wszystkim Spraw bieżących mających miejsce w ciągu ostatnich dni , tygodni lub Ostatnich godzin. Lekarz pierwszego kontaktu przypisał babci memotropil około 3 miesięcy temu, po jednej tabletce. Niestety ta terapia nie sprawdza się. Do jakiego specjalisty powinniśmy się zwrócić?Czy istnieją środki które są w stanie pomóc Babci?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, warto sokonsultować się z neurologiem, który oceni, czy przyczyną objawów są zmiany zanikowe mózgu, czy rozpoczynające się otępienie. Pozdrawiam