Zaburzenia pamięci, fantazjowanie i ADHD u 9-latki a niechęć matki do wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej

Córka mojej siostry jest dziwna. Ma 9 lat ma swój swiat,, zmyśla, fantazjuje,ma ADHD , ZAi desleksje. Mówila jak miala 3,5 roku. Nic nie potrafi zapamiętac. Siostra kazdemu mówi ze córce nic nie jest. Ma skier do poradni psych-pedag- lecz nie chce tam jechac. Ludzie widza dziwne zachowanie mojej siostrzenicy. Raz zadzwonila do sasiadów, że dom sie pali a to nie była prawda!!! Pare razy byla na wagarach. Nie wiem jak pomóc siostrze alby zajeła sie córką. Siostra ma jeszcze 2 dzieci.

Dzień dobry,

Tak długo jak siostra nie będzie chciała dostrzec problemu swojego dziecka, tak długo nie skorzysta z takiego skierowania.
Myślę, że najlepiej przedstawić siostrze taką poradnię jako formę POMOCY jej dziecku, że specjaliści tam są po to aby jej dziecko - pomimo różnych trudności - wspierać w rozwoju, leczyć.

jak siostra nie chce, nie pomoze jej Pani.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza