Zaburzenia pamięci i dziwne zachowania po dwóch wylewach

Moj maz w ciagu trzech mcy miał zawał serca i dwa wylewy . Obecnie jest w procesie terapi . Mowy , prawej strony ciała i terapi po zawale . Drugi wylew był mocniejszy prawa półkola mózgu w 60 % jest martwa doszło do nie dokrwienia . Zauważyłam u niego ze pamięć nie jest ta sama często pytany o coś odpowie z pomocą a drugi raz zapytany o to samo juz nie pamięta . Czasami łapie mnie za kierownice i każe nagle mi skecac . Robi rzeczy nad którymi nie ma kontroli . Czy taki stan może utrzymywać sie?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest przewidzieć dalszy przebieg. Może nastąpić zarówno cofnięcie się zmian, stabilizacja lub pogłębienie. proponuję udać się do lekarza neurologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.