Zaburzenia pamięci i koncentracji u 50-latki

witam Mam 50 lat i często brak mi słów zapominam o prostych sprawach,bardzo komplikuje mi to zycie zawodowe.czuje sie tak jak bym miała depresje.Lekarz powiedział mi na te problemy,że wszyscy jestesmy zmeczeni i tak wizyta sie zakończyła. Mam lekko podwyższony cholesterol. Na co powinnam zwrócić uwagę jak leczyc sie samemu? dziekuje pozdrawiam

Przede wszystki - NIE leczyć się samemu! Powinna Pani ponownie udać się do lekarza, ale innego, który nie zbagatelizuje Pani problemów. Napisała Pani, że "czuje się jakby miała depresje" - czy wcześniej miała Pani zaburzenia tego rodzaju zdiagnozowane przez lekarza? Czy oprócz problemów z pamięcią zauważa Pani jakieś niepokojące sygnały? Np. Problemy ze snem, spadkiem lub wzrostem łaknienia, obniżeniem nastroju? Pani problemy mogą mieć podłoże zarówno psychiczne jak i np.neurologiczne. Jeszcze raz zachęcam do spotkania z odpowiednim lekarzem.
Pozdrawiam

Witam, ze względu na Pani wiek opisane objawy prawdopodobnie są związane z zaburzeniami hormonalnymi typowymi dla wieku około klimakteryjnego. Wskazana byłaby moim zdaniem konsultacja u ginekologa-endokrynologa oraz ewentualnie neurologa z racji zaburzeń pamięci.Pozdrawiam