Zaburzenia pamięci i koncentracji u 58-latki

Mam 58 lat, wykszt. wyższe. Jestem aktywna, pracuję. Od ok. roku mam problemy z pamięcią np. nie mogę zlokalizować okularów, słowa mi "uciekają" itp. Niedawno poszłam na kurs prawa jazdy i jestem poważnie zaniepokojona. Nauka jazdy przychodzi mi z wielką trudnością, najgorsze jest to, że jak już coś opanuję to przy następnej jeździe znów popełniam błędy bo mam ogromny problem z koncentracją. Czasem mam lepsze dni i wtedy jest ok. Czy to normalne w moim wieku? Czy powinnam odwiedzić lekarza?

Dzień dobry,

Proszę jednak udać się do lekarza POZ, który w zależności od rozpoznania skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.

Dzień dobry,
uważam, że najlepszym wyjściem będzie udanie się do lekarza rodzinnego, który ewentualnie może skierować panią dalej, np. do neurologa. Przydatne może też być badanie procesów poznawczych u neuropsychologa, aby sprawdzić poziom funkcjonowania pani pamięci czy uwagi - w pierwszej kolejności jednak zalecam lekarza POZ.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl