Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia pamięci po zawale

Dzien dobry Mój teść przeszedł zawal, byl niedotleniony ok. 15 minut. Ze spiaczki farmakologicznej wybudził się po 2 dniach. Po obudzeniu rozpoznał wszystkich dookoła.Minęło łącznie 13 dni od zawału, ruchowo się poprawiło, jednak z pamięcią jest problem - spiewa wszystkie piosenki, które znał, rozwiązuje sudoku! Jednego dnia poznał ze zdjecia kilka osob, następnego juz nikogo. Gdy przychodzi jego żona, to codziennie musi mówić mu kim jest. Jak go stymulowac, zeby sie poprawilo ?
MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, przede wszystkim bardzo ważne jest leczenie neurologiczne, w dalszej kolejności wskazana byłaby konsultacja psychologiczna (u psychologa specjalizującego się w neuropsychologii). W domu, w zasadzie każda interakcja, komunikacja z bliskimi, rodziną, przyjaciółmi będzie stymulująca poznawczo (bycie razem, rozmowy, oglądanie zdjęć, spacery, opisywanie tego wszystkiego co się aktualnie dzieje). Ważne jest także aby chorego nie zamęczać różnego rodzaju aktywnościami, istotne są naturalne relacje rodzinne, odpoczynek, sen. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Dzień dobry. Ewentualne trudności w wyniku przebytego urazu podlegają diagnostyce neuropsychologicznej. Myślę, że taka konsultacja byłaby wskazana i również dostarczyłaby wskazówki dotyczące działań rehabilitacyjnych. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy