Zaburzenia pamięci u pacjenta po dwumiesięcznej śpiączce

Kolega Dwa miesiące był w śpiączce, resuscytacja trwała ponad godzinę. Teraz Dochodzi do siebie. przechodzi rehabilitację, mówi choć ma jeszcze lekkie problemy z tym. Zastanawiam się co z jego pamięcią bo widać że ma z tym problem. Kiedy liczy do dziesięciu to gubi cyfry albo miesza polski i niemiecki język. Ma luki w pamięci nie pamięta pewnych rzeczy np ze pracował itd. To z czasem wróci do normy czy to jest wynikiem uszkodzenia mózgu przez niedotlenie?? Tomografia nie wykazala zadnych zmian.

Witam,
z Pana informacji nie wynika, kiedy kolega obudził się ze śpiączki oraz co spowodowało konieczność resusctytacji. Objawy związane z funkcjonowaniem poznawczym mogą mieć różne podłoże, a w zależności od rodzaju trudności, lokalizacji ewentualnej zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym objawy mogą mieć charakter trwały lub przemijający. Jak rozumiem kolega podlega rehabilitacji. W związku jednak z prezentowanymi trudnościami warto aby został skonsultowany przez neuropsychologa, a także aby wdrożona została rehabilitacja neuropsychologiczna. Takie oddziaływania pozwalają na szybszą rehabilitacje funkcji poznawczych, a przy trwałych deficytach na poszukanie zastępczych sposobów radzenia sobie pacjenta z deficytami
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl