Zaburzenia połykania a nerwica lękowa

Mam problem z przełykaniem pokarmów/picia. Chodzi o to, że podczas procesu zbierania tego jedzenia/picia do przełknięcia czuję, że mam tak jakby mało miejsca i muszę przełykać mniejsze ilości i powoli. Nie mogę np. napić się normalnie wody, muszę to robić powoli.. Kiedy już coś przełykam, to mam dziwne "pęknięcie/brzęczenie" w uszach. Kiedy nie napiję się czegoś przez 10/20min. to mam sucho w ustach (rano jest masakra). Może to nerwica lękowa? Czy może zatoki?

Szanowny Panie, objawy, o których Pan pisze, jak najbardziej mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w pana okolicach znajdzie Pan na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej