Zaburzenia procesów myślowych i pamięci po rozpoczęciu stosowania leku Cital

Proszę o pomoc. Od 1,5 mc zażywam Cital dawka 40mg (depresja oraz nerwica lękowa) psychoterapia. Od około 3 tyg. moje funkcje poznawcze: pamięć(ZANIKI), spowolnienie intelektualne, język(długo przywołuję w pamięci dane słowo) dramatycznie się pogarszają. Objawy lękowe przy tym uległy wyraźnemu zmniejszeniu. Ogólne wyniki (tarczyca, morfologia itd.) są dobre. psychiatra mówi, że leki ssri powinny działać polepszająco na te obszary. czy może to być zaburzenie neurologiczne? b.dziękuję za pomoc

Witam Panią Serdecznie,

Z Pani opisu wynika, że wymienione przez Panią symptomy mogą wskazywać na
rozpoznaną przez lekarza depresję i nerwicę lękową.

Dla rozwiania Pani obaw, proszę skonsultować objawy z neurologiem, który po wstępnym wywiadzie z Panią, zadecyduje o diagnostyce neurologicznej.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej