Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania a starania o stopień niepełnosprawności

Witam. Chcialbym sie dowiedziec czy osoba cierpiaca na zaburzenia psychiczne i zachowania spowodowana uzyciem alkocholu moze starac sie o stopien niepelnosprawnosci ?

Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska

Witam,
Zawsze można złożyć zaświadczenie o stanie zdrowia w Komisji ds Orzekania o stopniu niepełnosprawności. Do zaświadczenia należy dołączyć posiadaną dokumentację lekarską. Decyzję podejmuje lekarz Orzecznik na podstawie badania i analizy dołączonej dokumentacji.
Pozdrawiam

W tej sprawie warto skosnultować się z lekarzem psychiatrą, pod opieką którego Pan jest. W razie potrzeby to on (na Pana prośbę i jesli będa ku temu wskazania) wypisze wniosek.