Zaburzenia psychologiczne a CHAD

Witam. Nie potrafie opisac wszystkiego . Moje objawy przypominaja bardzo ChAD . Np. Uczucie szczęścia , umiarkowany stan. Depresja . Wzmozona aktywnosc seksualna bardzo i szukanie ,, przygody ,, tak w skrocie . To trwa kilkanascie lat . I srednio co pol roku nowa praca bo szukam bodzca do okresu zeby byc szczesliwa i zaczac od nowa ale na koncu znów spadek sil i depresja i niechec do pracy. Bylam u psychologa . Bede miec wizyte u psychiatry czy lekarz cos moze stwierdzic ? O czym mu opowiedziec?

Piotr Pilarski

Lekarz psychiatra rozstrzygnie czy Pani choroba spełnia kryteria chad. Proszę powiedzieć o wszystkich swoich objawach nie ukrywając niczego.

Pozdrawiam.

Witam, podczas wizyty lekarskiej proszę szczerze i dokładnie opowiedzieć swój stan, lekarz dopyta o pewne szczegóły-dalszą terapia pokieruje psycholog jeśli będzie Pani kontynuowała spotkania. Pozdrawiam serdecznie.

Witam. Bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani na wizytę u lekarza psychiatry. To odpowiedni specjalista żeby potwierdzić Pani obawy albo je rozwiać. Proszę opowiedzieć o swoich podejrzeniach i jakie zachowania wg Pani to potwierdzają. Lekarz z pewnością zada jeszcze kilka pytań, na które proszę postarać się szczerze odpowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie

Wygląda na to, że zauważa Pani problem i chce nad nim pracować. To już dużo na początek. Faktycznie potrzebna jest diagnoza, a możliwie że również farmakoterapia. Dobry psychiatra powinien poświęcić odpowiednio więcej czasu na pierwszą wizytę i zebranie wywiadu. Sprawny diagnosta sam będzie wiedzieć jakie pytania zadać. Pani zadaniem jest szczerze opowiedzieć o swoim problemie. Lekarz lub psycholog (czesto wspólnie) może zdiagnozować problem w oparciu o opisywane przez pacjenta objawy, ewentualnie na podstawie testów psychologicznych. Należy zaznaczyć jednak, że diagnoza psychiatryczna, czy psychologiczna nie zawsze może być postawiona po pierwszym spotkaniu. Proszę opowiedzieć lekarzowi o tym, o czym Pani pisze, o resztę powinien dopytać sam specjalista.
Tak naprawdę diagnoza to tylko nazwanie pewnej kategorii problemów i jest początkiem pracy nad zmianą zachowań, a czasami całego sposobu życia. Pomocna może być w tym psychoterapia.