Zaburzenia psychoruchowe u dziecka a brak apetytu

witam jestem mama 5 letniej corki ktora odmawia jedzenia ,je bardzo mało głownie jest to chlebek z masłem i topionym serkiem czasami skusi sie na owoce i drosetki obiadow nieje wogole a z mies to tylko klopsy .Jak moge ja zachecic aby jadła wiecej,corka cierpi na zaburzenia psychoruchowe i nadpopudliwosc czy moze miec to cos wspolnego z jej apetytem

Aleksander Ropielewski

Jeżeli córka rośne zgodnie z siatkami centylowymi, to nie ma powodu do obaw. Zwykle w takich przyppadkach wystarcza wyeliminowanie słodyczy i przekąsek pomiędzy głównymi posiłkami, a dzieci same nabierają apetytu. Zaburzenia psychoruchowe również mogą mieć wpływ na zmniejszony apetyt.