Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia równowagi, drętwienia, drżenia mięśni: jakie mogą być przyczyny tych objawów?

Witam. Od 3 lat mam zaburzenia równowagi, mrowienia, drętwienia kończyn, twarzy, dłoni oraz fascykulacje (drżenia mięśni). Miałam wykonany trzykrotnie MRI głowy, raz MRI szyji i odcinka lędźwiowego kręgosłupa, badanie błędnika, doppler tętnic szyjnych i wewnątrzczaszkowych, hormony tarczycy, EMG . Wszystkie badania są w normie. Jedynie doppler tętnic kręgowych wykazał trzykrotne zwężenie prawej tętnicy. Co może być przyczyną tych dolegliwości i co one mogą sugerować? 3 lata temu miałam niedotlenienie mózgu spowodowane uczuleniem na lek (zbyt szybko podano mi kroplówkę) - pojawiły się objawy wstrząsu anafilaktycznego. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,
Miała Pani wykonane liczne badania, które wykluczyły schorzenia neurologiczne. Może być taka sytuacja,że badania są prawidłowe, a pomimo tego rozwija się choroba. Jak i czy napewno tak jest trudno określić. Proponuję jeszcze oznaczyć poziom wapnia. Jego nieprawidłowy poziom może dawać część z Pani objawów.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy