Zaburzenia rytmu serca, szybkie męczenie się i uczucie ciągłego niepokoju a nerwica

Witam. Od pół roku miewam pewne problemy, głównie z sercem. Objawami tego są; dziwne szarpniecia serca (tak jakby lekko mi podskoczylo, jest to dosyc niekomfortowe) trwa to sekunde i wystepuje nagle raz/dwa razy dziennie, szybke meczenie sie, mocne bicie serca, klucia serca(bardziej po lewej stronie) uczucie ciaglego niepokoju, zmeczenia, plytki oddech(spowodowany raczej ciaglym mysleniem o oddychaniu/uduszeniu sie).Mialem EKG/ECHO/RTG klatki pół roku temu i wszystko ok.Czy to moze byc nerwica?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to wykluczone. Proponuje skorzystać z porady lekarza specjalisty w tej dziedzinie. Warto także powtórzyć EKG.

witam, jeżeli zostały wykluczone fizyczne przyczyny Pana dolegliwości to zdecydowanie dobra wiadomość; jednocześnie rzeczywiście skłania to do rozważenia przyczyn tkwiących w emocjach. Często nasze ciało "daje nam sygnał" że coś w naszym życiu jest nie tak, że cierpimy, warto wsłuchać się w te sygnały,żeby móc zrozumieć z czym tak na prawdę nam w życiu trudno, czego być może się boimy. Może w tym pomóc psychoterapeuta, zachęcam do skorzystania z takiej formy pomocy.

Owszem . Mogą być to objawy nerwicowe. Należy jednak wykluczyć zespół wypadania płatka zastawki oraz zaburzenia rytmu- badanie Holter