Zaburzenia schizoafektywne

Stwierdzono mi zaburzenia schizoafektywne. Niedługo zacznę przyjmować paliperidon. Czy jest szansa, że ten przyniesie mi wreszcie oczekiwaną poprawę? Do tej pory przyjmowałem już wszystkie dostępne w Polsce neuroleptyki. Czy przy mojej chorobie muszę liczyć się z tym, że pewne niedomagania w zakresie funkcji poznawczych trwale uległy zmianie i nie mogę liczyć na powrót kondycji sprzed choroby? Od 4 lat nie doświadczam pełnej remisji. Czy to kwestia beznadziejnego przypadku?Mam szansę na zdrowie?

Witam,

Oczywiście, jest duża szansa na powrót do zdrowia. Proszę stosować się do zaleceń lekarza, rozmawiać z nim o swoich wątpliwościach, tak by leki były dopasowane optymalnie. W końcu przyniesie to oczekiwane rezultaty.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie, aby odpowiedzieć na to pytanie musiałbym się dowiedzieź jakie objawy schizofreniczne u Pana występuję Np. omamy czy urojenia i przez jaki okres
one występują jak występują. Dalej chciałbym się dowiedzieć czy w okresie między remisjami korzysta Pan także z pomcy psychoterapeutyczne. Jeżeli nie to radziłbym tak zrobić .
Szansa zawsze jest ale aby powiedzić jak duża misiałbym z Panem przynajmniej godzinę
porozmawiać. Pozdrawiam

O leczeniu i rokowaniu decyduje lekarz, nie psychoterapeuta o czym czasem niektórzy zapominają.
Proszę omówić swoje pytania i wątpliwości z lekarzem prowadzącym, który najlepiej zna Pana, dolegliwości, historię choroby, wie jak Pan reaguje na leki itd.