Zaburzenia schizoaktywne u 21-latka

Jestem chory na zaburzenia schizoafektywne. Jakie są rokowania w tej chorobie ? Czy jest możliwa pełna,stała remisja ? Chodzi mi głównie o objawy schizofreni (głównie negatywne) ? Bardzo alienuje się od ludzi, mam zubożałą mowę i mimike, brak chęci do robienia czegolwiek ? I drugie pytanie skoro raczej wystepuje u mnie nastro depresyjny czy do rispoleptu i karbamazepiny powinienem zazywac leki przeciwdepresyjne ?

Jeśli chodzi o rokowania w chorobie, to wszystko zależy od tego jaki jest Pana stan obecny, jak wygląda przebieg choroby itd. Bez tych informacji trudno jest cokolwiek orzekać o mozliwej pełnej remisji, czy jej części. Proszę zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego.
Ponadto obok farmakoterapii bardzo ważne jest podjęcie psychoterapii, która pomoże Panu w nabyciu zachowań i działań, których obecnie Pan nie ma, a także pozwoli na uzyskanie równowagi emocjonalnej. Pozdrawiam.