Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia schizotypowe a psychozy

Witam. Pytam o zab. schizotypowe. Czy często w tym zaburzeniu występują psychozy z objawami takimi jak: podwyższony napęd (porządki o godz. 3 w nocy), brak poczucia ciała i czasu, omamy czuciowe, silne przeżycia mistyczne (fanatyzm religijny), uczucia typu "bardzo mi dobrze" i "nic nie czuję" itp.? Byłem na oddziale dziennym i psychozy nie rozpoznano tylko owe zaburzenie. Proszę o odpowiedź jak mam tego w przyszłości uniknąć. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Proszę Pana - farmakoterapia i psychoterapia. Nic innego. Objawy, o których Pan pisze w zaburzeniach schizotypowych się zdarzają. Leki mogą pomóc ustabilizować nastrój i ograniczyć/wyeliminować omamy. Psychoterapia może Panu pomóc w ogarnianiu Pana przeżyć, rozumieniu ich, nabywaniu i odnajdywaniu przeżycia realności/prawdziwości zarówno samego siebie jak i otoczenia. Pozdrawiam, M. S-W.

0

Tak, są to ocjawy należące do spektrum zaburzenia schizotypowego. Zapewne będąc na oddziale dziennym powinien Pan dostać zalecenie podjęcia farmako- i psychoterapii. Jeżeli tak się nie zdarzyło - proszę samodzielnie zgłosić się na psychoterapię, która pomoże Panu radzić sobie ze swoim zaburzeniem i jego objawami w życiu codziennym. Powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy