Zaburzenia seksualne a leki psychotropowe

Witam, czy zaburzenia seksualne spowodowane przez psychotrop zoloft są nieodwracalne? Bardzo chciałbym wiedzieć. Pozdrawiam.

W miarę leczenia zazwyczaj sfera seksualna poprawia się, tak jak poprawia się stan psychiczny.
W gruncie rzeczy zagadnienie jest złożone i najlepiej porozmawiać z lekarzem leczącym, bo On zna całą sytuację, dawki leków, inne leki ewentualnie stosowane równolegle, typ osobowości i inne faktory.
W internecie spotyka się różne informacje zaciemniające obraz pacjentom, dlatego lepiej porozmawiać ze swoim lekarzem, do którego ma Pan zapewne zaufanie, bo inaczej nie leczyłby się Pan u Niego.
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.org.pl