Zaburzenia snu a operacja zmniejszenia żołądka

witam mój mąż wazy 160 kg za dwa miesiące będzie miał operacje zmniejszenia żołądka ale jest poważny problem gdzie by nie był non stop śpi jest coraz gorzej obserwoje go może spac 24 godziny i to nie pomaga wciąż spi cokier ma w poządku

Bardzo możliwe , że jest niedotleniony . Może być to skutkiem również nadwagi. Proszę zwrócić uwagę w nocy czy chrapie i czy ma bezdechy. Jeśli tak to najpewniej to jest powód jego przypadłości . Należy pilnie zgłosić się do pracowni polisomnograficznej na badania i po nich otrzyma specjalny aparat na noc , który go dotleni , spowoduje że będzie mógł być dotleniony w nocy i nie będzie spał w dzień. Oczywiście obniżenie wagi też poprawi sytuację . Powodem nocnych bezdechów jest utrudnienie oddychania przez zapadający się język i za wiotkie podniebienie miękkie utrudniając przepływ powietrza do płuc