Zaburzenia snu i ciągłe zmęczenie

Witam mam problemy z zasypianiem. Nie mogę zasnąć a jeśli mi się uda to co chwile budze się w nocy. Jestem ciągle zmęczona. Jakie SA naprawdę mocne tabletki które mi pomoga?

W opisywanej sytuacji konieczne jest w pierwszej kolejności zdefiniowanie przyczyn problemów ze snem, gdyż leczenie zależy od właściwego rozpoznania. Inne leki stosuje się w przypadku bezsenności w przebiegu depresji lub zaburzeń lekowych, a inne w bezsenności związanej ze stresem i niekorzystnymi nawykami w zakresie higieny snu. Poza tym w przypadku bezsenności, oprócz ewentualnej farmakoterapii, istotną rolę odgrywają indywidualnie dobrane interwencje behawioralne. Proponuje skorzystać z konsultacji lekarze specjalizującego się w medycynie snu, w celu całościowego badania i ustalenia rozpoznania, a następnie - zaplanowania leczenia.