Finlepsin a zaburzenia snu

Witam. Zażywam finlepsin 200 retard. Zażywać zacząłem stopniowo. Od 1/4 do 3/4 z tym,ze przy 2/4 zanikły już zaburzenia snu. Chce sprawdzić, czy lek finlepsin  mnie wyleczył całkowicie, więc chce go odstawić,ale nie nagle. Jaki jest odpowiedni sposób, żeby zejsc z leku? Jaka jest szansa, że objawy wrócą po odłożeniu leku finlepsin? Z jednej strony chciałbym już odstawić ten preparat, ale z drugiej trochę się boję, że objawy bezsenności powrócą. Czy jest jakiś dobry sposób żeby z jednej strony zacząć odstawiać lek finlepsin, ale z drugiej trochę "sprawdzić" czy przy odstawieniu moje problemy nie powrócą? I tak w ogóle to jak długo można przyjmować lek finlepsin? Czy są na to jakieś ograniczenia czy można swobodnie brać go nawet przez wiele lat? Zastanawiam się nad tym bo gdyby okazało się że problemy z bezsennością powrócą to pewnie będę chciał powrócić do przyjmowania finlepsinu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Witam, odstawianie leku powinno odbywać się pod nadzorem lekarza, ltórx te leki przepisał, lub pod nadzorem doświadczonego psychoterapeuty

Pozdrawiam

Warto się przyjrzeć, jakie były psychologiczne przyczyny bezsenności. Jeśli one nie zostały wyeliminowane, prawdopodobieństwo, ze zaburzenia wrócą, istnieje. Leki działają tylko na objawy, ale nie na przyczyny zaburzeń. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.