Zaburzenia snu u 34-latka

Witam...mam problem ze snem taki,iż budzę się w nocy widząc bądź słyszę osoby na ścianach i suficie wyskakuje z łóżka włączam światło ale nikogo nie ma...mam często takie pobudki w nocy...nie jestem z tego powodu wyspany...czuję się w ciągu dnia nie wyspany mimo,iż staram Spać 6-7 godz.dziennie...dzieje się to już od długiego czasu kilka lat bym powiedział...są przerwy między tymi okresami.nie pije alkoholu nie mam też innych używek...proszę odpowiedzieć na maila

W opisywanej sytuacji wskazana by była konsultacja u lekarza psychiatry, by w ramach całościowej oceny Pańskiego stanu zdrowia psychicznego zastanowić się nad przyczynami takich reakcji. W razie potrzeby psychiatra zaleci ewentualne badania dodatkowe i konsultacje. Po ustaleniu rozpoznania możliwe będzie zaplanowanie adekwatnego leczenia, które w sposób przyczynowy pomoże Panu odzyskać sen o odpowiedniej jakości i ilości, a tym samym - poprawę samopoczucia w ciągu dnia.