Zaburzenia snu u 4,5-letniego dziecka

kochani ! moj syn ma 4.5 roku, urodzil sie 10 tygodni za wczesnie.kiedy syn mial pol rok, byl swiadkiem pierwszej powaznej klotni pomiedzy mna a jego ojcem.czesto widzial jak jego ojciec mnie bije, czesto slyszal krzyki w domu. od tego dnia syn budzil sie kazdej nocy o tej samej porze, pomiedzy 3-5. nie plakal.od dwoch lat nie mieszkam z jego ojcem,na poczatku syn przbywal u ojca co drugi weekend teraz wymieniamy sie co 3.5 dnia. ile nocy przesypia u taty, tyle nie spi u mnie,u ojca spi dobrze

Zachęcam do podjęcia konsultacji/psychoterapii rodzinnej. Wspólne przyjrzenie się przyczynom trudności dziecka i możliwościom współdziałania na jego rzecz powinno przynieść najszybszy efekt. Najczęściej bowiem unormowanie relacji rodziców (niezależnie od tego czy są razem czy nie), a także ustalenie wspólnych, konsekwentnie dotrzymywanych zasad przestrzeganych przez oboje rodziców, pozwala dziecku budować poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Opisała Pani trudną sytuację, ale nie zadała Pani pytania.
Domyślam się, że chodzi o zaburzenia snu synka. Skoro trwają od dwóch lat to znaczy, że sytuacje jakich był świadkiem mocno zakłóciły jego poczucie bezpieczeństwa, jakoś go zraniły.
Proszę iść do dziecięcego psychologa. Trzeba te rany zaleczyć.
Pozdrawiam