Zaburzenia snu u czterolatka

Witam. Mój syn obecnie ma cztery latka i od urodzenia nie przespał jeszcze całej nocy. Nie pomaga nawet to, jeżeli śpi z którymś z rodziców. Potrafi przebudzić się w nocy kilkakrotnie z krzykiem, a nawet i z płaczem. Rzuca się po łóżku i nie da się dotknąć jak chcę go poprawić. Jestem bezradna, bo nic nie potrafię zrobić w tej sytuacji. Proszę o pomoc, do kogo można się zwrócić o poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Przede wszystkim wskazana jest wizyta u neurologa dziecięcego. Ważne jest wykluczenie podłożą medycznego (neurologicznego) takiego zachowania. Lekarz na pewno zaleci badanie EEG głowy oraz inne dodatkowe, które ocenią gotowość układu nerwowego dziecka do prawidłowego funkcjonowania.

Trudno poradzić mi coś więcej, ponieważ nie wspomina Pani nic, o tym jakim dzieckiem ogólnie jest synek i jak spędza dzień, a szkoda, ponieważ to mogłoby dać więcej wskazówek do dalszego postępowania diagnostycznego zachowania maluszka;)

Pozdrawiam