Zaburzenia świadomości i niechęć do przyjmowania leków

Witam, mojej mamie usunieto chora tarczyce i ustalono leczenie (przyjmowanie hormonow). Niestety zyje ona od jakiegos czasu w swoim swiecie i tata nie moze zmusic jej do przyjmowania lekow. Lekarz rodzinny mowi,ze nie moze pomoc..ona sie wykonczy... Ja i rodzenstwo zyjemy za granica Polski. Nie mamy pojecia co robic, gdzie szukac pomocy???Co robic?Pomyslalam,ze moze gdyby uzyskac opieke zdrowotna dlugoterminowa i pielegniarka moglaby przychodzic i podawac jej leki?Nie ufa nikomu z rodziny.pomocy

Witam Pana
niektóre leki są w formie zastrzyków przyjmowanych w kilkutygodniowym odstępie czasu. Proszę zapytać lekarza prowadzącego mamę czy jest akurat w tym przypadku taka możliwość. Też ma Pan prawo poprosić pielęgniarkę / lekarkę z przychodni aby przyszła na wizytę domową do mamy.
Anna Suligowska

Witam,

zaburzenia funkcji tarczycy mogą się wiązać z występowaniem objawów zaburzeń psychicznych, w postaci opisywanej przez Panią.
Proszę rozważyć konsultację specjalistyczną u lekarza psychiatry, który przeprowadzi postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne i podejmie decyzję o ewentualnym leczeniu farmakologicznym.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl