Zaburzenia urojeniowe u 88-letniej matki

witam,mam problemy z mamą,zaczęło się po jej powrocie z szpitala po zapaleniu płuc,twierdziła i wyzywała że ją okradli ;a to 2 ręczniki,a to majtki zieloneitdnajgorsze to to że mówiła że ją chcemy otruć i wlewamy jej do jedzenia truciznę,teraz doszły tj,po ok 1,5 roku inne problemy;chcemy ją otruć gazem z butelki ,zaklucza się na całe dnie ,wychodzi na wieś i obmawia nas że ją krzywdzimy ,że buntujemy nasze dzieci przeciwko niej[co jest wierutnym kłamstwem]itd,NIE WYTRZYMAM.......

Witam. Z urojeniami jest o tyle ciężko, że osoba nie leczona niestety nie widzi swojej choroby oraz konieczności podjęcia leczenia. Proponuje Pani zawieść mamę na izbę przyjęć do Szpitala Psychiatrycznego. Ważne jest czy zagraża swojemu życiu lub innym, jeśli tak należy o tym wspomnieć. Dobrze byłoby gdyby podczas tej rozmowy na izbie przyjęć mama podpisała zgodę na przyjęcie. Będzie to szansa na zdiagnozowanie Pani mamy oraz podjęcie jej leczenia.