Zaburzenia w krążeniu płodowym i matczynym, ogniskowe złogi fibrynoidu

Straciłam dziecko w 25 tyg., (obumarcie). W czasie ciąży na pępowinie pojawiła się torbiel, po porodzie opisana: widoczna zmiana o wym. 3,8x5,7 cm mogąca odpoiwadać torbieli pępowiny lub skupisku węzłów pępowiny. Pępowina była 3 naczyniowa i nie zaburzała, wg wcześniejszych badań usg, rozwoju dziecka. Wyniki histopat:Zaburzenia w krążeniu płodowym i matczynym. Ogniskowe złogi fibrynoidu. Obrzęk galarety Whartona pępowiny znacznego stopnia. Czy to oznacza inny powód niż skręcenie pępowiny?

Raczej powodem były zmiany zwyrodnieniowe w pępowinie, ograniczające krążenie i zaburzające całościowo rozwój płodu.