Zaburzenia w miesiączkowaniu a torbiele na jajnikach

Witam. Moj problem polega na tym iz mam torbiele na lewym jakniku i na szyjce macicy czy moga byc one powodem zaburzen w miesiaczkowaniu? Czesto spoznia mi sie okres czasami nawet po 2 lub wiecej tygodni a w tym miesiacu w czasie kiedy mialam dostac okres zaczelam plamic brazowa wydzielina przez ok 5 dni nastepny okres powinnam dostac za tydzien czy jest to powodem tych torbieli czy jest prawdopodobiemstwo ciazy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

I jedno i drugie. Zarówno torbielowatość jajników jak i ciąża mogą być powodem spóźniającej się miesiączki. Najlepiej wykonać oznaczenie beta-hCG w moczu lub we krwi.