Zaburzenia w nauce a prawdopodobieństwo zatrucia prenatalnego w ciąży

Dzień dobry, gdy byłam z synem w ciąży mąż kładł klepkę, lakierowal stosowal rozne srodki chemiczne itp itd czy mogło dojść do zatrucia prenatalnego?syn ogólnie jest db rozwinięty ale zawsze miał problemy w szkole trudno mu się jest skupić zapamiętać treści z książki itp.Czy są jakieś badania które by wykazały lub odrzucily tezę ze syn mógł być zatruty w okresie prenatalnym? Gdzie można je wykonać? - ewa

Nie wiem ,czy potrzebna Pani jest jakaś podkładka do zarzutów lub zaświadczenia dla dziecka ,bo jeśli nie,ważniejsze będzie zdiagnozowanie obecnych trudności dla celów skorygowania ich od strony objawów.
Proszę napisać.
Pozdrawiam ciepło.

Dzień dobry,
wydaje mi się że po takim czasie trudno będzie jednoznacznie stwierdzić co takiego się zadziało, że Pani syn ma trudności w nauce. Niezależnie od przyczyny warto udać się z dzieckiem do rejonowej poradni psychologiczno pedagogicznej aby (jeśli to wskazane) odpowiednio wczesnie wspomóc dziecko terapią mającą na celu zmniejszenie ryzyka dysleksji.

Warto podjąć trud przeciwdziałania obecnym trudnościom, niż robienia mało efektywnych badań stwierdzających czy to przez lakier czy też nie. Jeżeli rozwój dziecka do tej pory był dobry, to znaczy, że klepki raczej w niczym nie przeszkodziły...Proszę skonsultować sprawę z psychologiem i/lub pedagogiem, który pomoże Pani ustalić plan działania mający na celu wsparcie dziecka w zwiększaniu jego możliwości poznawczych, pokaże konkretne ćwiczenia i metody. Pozdrawiam