Zaburzenia wchłaniania jelitowego a bakteria e.Coli

Proszę odpowiedzieć czy bakteria e coli może przedostać się do jelita cienkiego i jak ją zwalczyć. Mam stwierdzone zaburzenia wchłaniania jelitowego (przez gastroskopie) jednak nie znane są tego przyczyny. Miałam badania w których wykluczono zapalenia jelit, nowotwór i alergie pokarmowe. Od tygodnia biorę probiotyk Dicoflor, ale nie ma żadnej poprawy. Proszę mi nie odpisywać, aby skonsultować się z lekarzem, bo na wizytę u gastrologa jestem umówiona na lipiec. Proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Bakteria E.coli jest prawidłowo obecna w jelicie grubym, kolonizacja jelita cienkiego może być spowodowana wieloma przyczynami (np. wady anatomiczne jelit, zaburzenia perystaltyki, zaburzenia odporności, funkcji żołądka, stosowane leki). Bez możliwości analizy wyników badań i oceny stanu klinicznego (opisu dolegliwości, stosowanych innych leków, innych chorób przewlekłych, przebytych zabiegów), a tym bardziej z poziomu forum internetowego nie można zaproponować i prowadzić leczenia - w związku z czym wizyta u specjalisty jest konieczna.