Zaburzenia widzenia a migrena oczna

Witam, Od niedawna mam zaburzenia wzroku. Zdarzylo mi sie, ze wszystko widzialam zygzakowate. Nie moglam wtedy patrzec na ekran komputera, ani czytac. Po okolo 30 min to przeszlo. Teraz patrzac na plomien swiecy albo inne swiatlo widze wokol plomienia okragla aure. Lekarz stwierdzil u mnie migrene oczna. Boje sie jednak czy to nie jest poczatek jaskry, bo mialam przeprowadzone tylko badanie dna oka i cisnienia oczu. A czytalam, ze zeby wykluczyc jaskre nalezy takze przeprowadzic badanie grubosci rogowki, tarczy nerwu wzrokowego i pola widzenia. Czy powinnam udac sie do innego specjalisty i przeprowadzic te dodatkowe badania? Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Objawy raczej nie wskazują na jaskrę - w celu wykluczenia tej choroby należy udać się do poradni leczenia jaskry lub okulisty, który zajmuje się właśnie tą chorobą. Warto też skonsultować się z neurologiem, który oceni czy Pani dolegliwości nie mają podłoża neurologicznego.